A A A
r.
Imieniny:

Na skróty

 

Aktualności

27 maja – Dzień Samorządu Terytorialnego.

Zdjęcie Artykułu

W dniu dzisiejszym, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych w 1990 roku, obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego.

 

 

 

 

 

O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego. Zasada samorządności należy do naczelnych zasad ustrojowych państwa polskiego. Samorządowi terytorialnemu jest poświęcony przede wszystkim rozdział VII Konstytucji RP.

Dziś wierzymy, że samorządy na trwałe wpisały się w krajobraz Polski, a ich działania na rzecz społeczności lokalnej są coraz lepiej oceniane przez mieszkańców.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia Wszystkim Osobom tworzącym i pracującym na rzecz samorządu terytorialnego w Gminie Niedrzwica Duża, którzy poprzez swoje zaangażowanie przyczyniają się do poprawy jakości życia w Naszej Gminie. Życzymy aby Państwa decyzje były jak najbardziej trafne i przyniosły wymierne efekty naszym mieszkańcom.

Przypadające w tym roku 30-lecie polskiej samorządności to okazja do tego, by przybliżyć polską samorządność, a także dowiedzieć się więcej na temat Naszej Gminy:

>>Władze samorządowe Gminy Niedrzwica Duża w latach 1990-2020<<

Liczba wyświetleń: 286
wstecz do góry © 2012 Gmina Niedrzwica Duża. Wszelkie prawa zastrzeżone.
fb