A A A
r.
Imieniny:

Na skróty

 

Aktualności

Charytatywny Bieg Caritas dla Mateusza Mianowanego - 8.10.2017

Zdjęcie Artykułu

Caritas Archidiecezji Lubelskiej we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej zapraszają do udziału w Biegu Charytatywnym dla Mateuszka Mianowanego z Niedrzwicy Dużej. Bieg odbędzie się 8 października 2017 r. , start o godz. 15.00 spod Cmentarza Wojennego z I Wojny Światowej przy ul. Przemysłowej w Niedrzwicy Dużej. Pobiegniemy trasą o dystansie 5,5 km ulicami: Przemysłową, Za Torami, Gruntową, Cichą, Tomaszówka, Za Torami i powrót do miejsca startu.

 

Wpisowe w wysokości 20 zł przyjmowane będzie od uczestników biegu na starcie od godziny 14:30.

Już dziś można zarejestrować się na stronie www.biegcaritas.pl jako zawodnik lub jako sponsor zawodnika. Zasady rejestracji internetowej można znaleźć tutaj: https://biegcaritas.pl/lista-zawodnikow/

Wyznaczoną trasę można przebiec, przemaszerować, przespacerować albo przejechać rowerem.

Mateuszek ma dwa latka, urodził się z jedną z najcięższych wad serca - zespołem niedorozwoju lewej komory serca, HL HS. W swoim krótkim życiu przeszedł już dwie skomplikowane operacje serduszka. Teraz konieczna jest trzecia – najtrudniejsza i najbardziej niebezpieczna, która ma odbyć się u kardiochirurga specjalizującego w korekcie wad HL HS, prof. Edwarda Malca w niemieckiej klinice w Munster. Koszt operacji wynosi 33 tys. Euro. Bardzo ważnym czynnikiem jest tutaj czas - operacja powinna zostać wykonana na przełomie października i listopada tego roku.

Wszystkie pieniądze zebrane podczas biegu przeznaczone zostaną na porycie kosztów operacji małego Mateuszka. 

Liczba wyświetleń: 1046
wstecz do góry © 2012 Gmina Niedrzwica Duża. Wszelkie prawa zastrzeżone.
fb