A A A
r.
Imieniny:

Na skróty

 

Aktualności

Dodatkowe zapisy na piece na biomasę w ramach projektu Odnawialne Źródła Energii w Gminie Niedrzwica Duża!!!

Zdjęcie Artykułu

Urząd Gminy informuje, że prowadzi dodatkową listę zapisów osób zainteresowanych montażem pieców na biomasę. Posiadamy piece firmy HEIZTECHNIK HIT PELLET o mocy 25 kW piątej klasy (według obowiązujących norm klasa piąta to urządzenia najwyższej jakości. Najczęściej są to kotły na pelet lub ekogroszek z podajnikiem automatycznym).

Piece które, Państwu proponujemy opalane są tylko i wyłącznie peletem (ekologicznym i odnawialnym paliwem w postaci granulatu z trocin drzewnych). Koszt z dofinansowaniem po stronie właściciela wynosi jedynie 2 200 zł

W związku z Norma PN-EN 303–5:2012 która wchodzi w życie w lipcu 2018 roku i Dyrektywą Ecodesign która wejdzie w życie w 2020 roku, piece pod względem emisyjnym będą musiały spełniać wymogi poziomu 5 klasy normy PN-EN 303–5.

W chwili obecnej obowiązuje już zakaz sprzedaży tradycyjncyh pieców na węgiel i paliwa stałe,
które znamy z dotychczasowgo użytkowania. Możliwy jest jedynie zakup pieców wg klasy wyminionej powyżej, czyli kotłów na biopaliwa lub ekogroszek z podajnikiem automatycznym.

Sprawność!

Kotły najwyższej klasy 5 cechują się sprawnością, przy mocy nominalnej, bliską 90%. Ecodesign dodatkowo gwarantuje nam wysoką efektywność przez cały sezon. Efekt może odczuć nasz portfel – w porównaniu do klasy 3 i niższych, rocznie możemy zaoszczędzić 20-25% energii, przez co spalimy mniej paliwa. Naszym obowiązkiem będzie jednak stosowanie paliw wysokiej jakości. Brak rusztu awaryjnego powoduje, że nie wrzucimy do kotła tego co mamy akurat pod ręką. Być może ten opał okaże się nieco droższy, ale w porównaniu do paliwożernego „kopciucha” i tak w końcowym rozrachunku zapewne wyjdzie nam taniej.

Wygoda!

Osoby doceniające komfort na pewno się nie zawiodą. Kotły automatyczne, czy to klasy 5 czy spełniające wymagania dyrektywy ecodesign, zwykle są niemal bezobsługowe. Co kilka dni należy po prostu dosypać paliwa do zasobnika. Regulacja mocy w zależności od zapotrzebowania na wodę kotłową, czy nawet rozpalanie w urządzeniach na pellet, dzieje się bez naszej ingerencji.

Szczególowy opis techniczny dostępny na naszej stronie internetowej

Zapisywać można się w pokoju nr 4 Urzędu Gminy lub telefonicznie 81 517-50-85 wew. 24.

Liczba wyświetleń: 2471
wstecz do góry © 2012 Gmina Niedrzwica Duża. Wszelkie prawa zastrzeżone.
fb