A A A
r.
Imieniny:

Na skróty

 

Aktualności

Edukacja ekologiczna w Gminie Niedrzwica Duża w 2014 roku

Zdjęcie Artykułu

Od marca 2014 r. Gmina Niedrzwica Duża rozpoczęła realizację projektu „Edukacja ekologiczna w Gminie Niedrzwica Duża w 2014 roku” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

W ramach działania zorganizowane zostaną:

 1. II edycja Gminnej Olimpiady Ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu Gminy Niedrzwica Duża, która podzielona zostanie na 2 etapy: etap wewnątrzszkolny oraz etap gminny. Podczas poszczególnych etapów uczniowie rozwiązywać będą testy wiedzy na temat ekologii oraz działań w zakresie podniesienia świadomości ekologicznej. Planowany termin organizacji II Gminnej Olimpiady Ekologicznej to: 8 maja – etap wewnątrzszkolny, 22 maja – etap gminny. Wszyscy uczestnicy Olimpiady, którzy zakwalifikują się do etapu gminnego pojadą na jednodniową wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego.
  Regulamin Olimpiady
  Załącznik do regulaminu

 2. Oznakowanie obiektów cennych przyrodniczo na terenie gminy Niedrzwica Duża – 6 osobowe grupy uczniów z każdej szkoły będą miały za zadanie opracowanie informacji na temat pomnika przyrody lub miejsca cennego przyrodniczo, które znajdują się
  na terenie Gminy Niedrzwica Duża. Po opracowaniu informacji na temat danych obiektów przyrodniczych uczniowie wezmą udział w ich oznakowaniu. Wykaz obiektów i miejsc cennych przyrodniczo proponowanych do ozanczenia:
  1) Park w Niedrzwicy Kościelnej,
  2) Dąb „Dziedzic” i Aleja Dworska w Niedrzwicy Kościelnej,
  3) Dolina rzeki Krężniczanki w miejscowości Strzeszkowice-Radawczyk,
  4) „Łbik gajowy” (jesion wyniosły) w Niedrzwicy Kościelnej,
  5) Stawy przy ul. Górki w Niedrzwicy Dużej,
  6) Las w Krężnicy Jarej,
  7) Stawy w Niedrzwicy Kościelnej,
  8) Dolina rzeki Krężniczanki w Strzeszkowicach Dużych (Zaolzie),
  9) Dolina rzeki Krężniczanki w Radawczyku,
  10) Las w miejscowości Krężnica Jara na granicy z miejscowością Niedrzwica Duża znajdujący się przy ul. Górki,
  11) Las na Zalesiu w Niedrzwicy Kościelnej,
  12) Las w Krężnicy Jarej Kolonii.

 3. Powiatowy Konkurs Fotograficzny uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Powiatu Lubelskiego będą mieli za zadanie zrobienie jednego zdjęcia przedstawiającego w jak najciekawszy sposób zasoby przyrodnicze swojej miejscowości. Konkurs podzielony zostanie na 2 kategorie: klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy I-III gimnazjum. Nagrodzone zdjęcia zostaną nagrodzone oraz wykorzystane do wydania kalendarzy na 2015 rok. Konkurs rozpocznie się 15 kwietnia 2014 roku i potrwa do 30 czerwca 2014 roku.

  Regulamin Konkursu Fotograficznego

  Załącznik do regulaminu

 

Liczba wyświetleń: 2287
wstecz do góry © 2012 Gmina Niedrzwica Duża. Wszelkie prawa zastrzeżone.
fb