A A A
r.
Imieniny:

Na skróty

 

Aktualności

Finał Gminnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym za nami

Zdjęcie Artykułu

24 maja 2017 r. już po raz ósmy odbył się finał Gminnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym przeznaczonego dla uczniów gimnazjów z terenu Gminy Niedrzwica Duża. Corocznym organizatorem konkursu jest Gimnazjum Nr 1 w Niedrzwicy Dużej oraz Referat Promocji i Rozwoju Gminy Niedrzwica Duża.

 

 

 

Celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy o samorządzie terytorialnym, kształtowanie postaw patriotycznych oraz przygotowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w demokratycznych działaniach obywatelskich. Ważne jest również pobudzenie twórczego myślenia i wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce.

Konkurs składał się z dwóch etapów: I etap - szkolny, wyłania trójkę finalistów danej szkoły, wykazujących się znajomością podstawowych zagadnień związanych z poszczególnymi stopniami samorządu terytorialnego;
II etap gminny - z udziałem trójek finalistów z dwóch gimnazjów z terenu Gminy Niedrzwica Duża, wymagał nie tylko znajomości ustaw dotyczących funkcjonowania samorządu gminnego, powiatowego , wojewódzkiego, ale również ustawy Kodeks Wyborczy oraz innych aktów prawnych regulujących funkcjonowanie samorządu. Tegoroczny konkurs oceniała komisja w składzie: Zastępca Wójta Gminy Pan Bartosz Dąbrowski, dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Nierzwicy Dużej -  Justyna Polaczek, Radny - Łukasz Samolej oraz Ewa Niezgoda - pracownik Urzędu Gminy.

Komisja konkursowa po dokonaniu oceny prac uczniowskich wyłoniła następującą trójkę finalistów:
I miejsce ─ Gabriela Kidaj - Gimnazjum Nr 1 w Niedrzwicy Dużej,
II miejsce –Dominik Bielecki - Gimnazjum Nr 1 w Niedrzwicy Dużej,
III miejsce –Paulina Polaczek - Gimnazjum Nr 1 w Niedrzwicy Dużej,
Wszyscy uczestnicy etapu gminnego otrzymali dyplomy a finaliści bardzo atrakcyjne nagrody.


      Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom którzy przygotowywali uczniów do konkursu - pani Dorocie Marucha z Gimnazjum Nr 3 w Krężnicy Jarej oraz pani Magdalenie Kosidło i Celinie Małek z Gimnazjum Nr 1 w Niedrzwicy Dużej.

Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Liczba wyświetleń: 611
wstecz do góry © 2012 Gmina Niedrzwica Duża. Wszelkie prawa zastrzeżone.
fb