A A A
r.
Imieniny:

Na skróty

 

Aktualności

Gigantyczne pieniądze dla naszej gminy

Zdjęcie Artykułu

106 656 734,98 zł wyniosła na koniec 2016 r. wartość umów (lub decyzji) o dofinansowanie projektów realizowanych ze wsparciem unijnym na terenie naszej gminy. Szczegółowy raport opublikował właśnie Główny Urząd Statystyczny. Nasza gmina zajmuje 4 miejsce w województwie lubelskim.

 

 

 

Miło mi poinformować, że w rankingu sporządzanym przez Główny Urząd Statystyczny, zawierającym dane
o wysokości umów na realizację projektów unijnych, nasza gmina zajmuje 4 miejsce w województwie lubelskim. Wyprzedzają nas jedynie miasta: Lublin, Lubartów i Parczew.

Wartość podpisanych umów na projekty unijne realizowane na ternie naszej gminy na dzień 31 XII 2016 roku wyniosła 106 656 734,98 zł.
Dało to nam wysoką 60 pozycję wśród 2478 gmin w całej Polsce. Dla porównania następna za nami sąsiednia gmina Konopnica znajduje się na 121 pozycji,
a wartość inwestycji realizowanych w tej gminie to 57 178 248,82 zł.

Na tę wysoką pozycję złożyło się kilka czynników.

Po pierwsze duża aktywność zarządzających gminą w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Należy przy tej okazji zwrócić uwagę na to, że znaczną,
jeżeli nie większą kwotę jako samorząd zakontraktowaliśmy w 2017 roku, czego jeszcze nie uwzględniają dane rankingu.

Kolejnym czynnikiem stawiającym naszą gminę w czołówce polskich samorządów jest zaangażowanie naszych mieszkańców starających się o pozyskiwanie środków unijnych. Są wśród nich przedsiębiorcy, czy działacze organizacji pozarządowych.

Trzecim ważnym aspektem jest korzystne położenie naszej gminy. Dzięki niemu w naszej gminie realizowane są znaczące inwestycje infrastrukturalne,
takie jak modernizacja linii kolejowej, budowa drogi ekspresowej S-19, czy Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego.  

Dane GUS nie uwzględniają środków z PROW skąd też pozyskujemy znaczne kwoty wsparcia.

To właśnie te czynniki sprawiły, że w rankingu Głównego Urzędu Statystycznego wyprzedziliśmy o wiele większe gminy naszego regionu, takie jak Puławy, Świdnik, Chełm czy Zamość.

Gratuluję nam wszystkim takiego wyniku.

Wójt
Adam Kuna

DEPESZA PAP Z INFORMACJĄ O RANKINGU GUS


Pełne zestawienie dostępne jest TUTAJ


 

Liczba wyświetleń: 896
wstecz do góry © 2012 Gmina Niedrzwica Duża. Wszelkie prawa zastrzeżone.
fb