A A A
r.
Imieniny:

Na skróty

 

Aktualności

Gminny konkurs Mam pasje rozstrzygnięty

Zdjęcie Artykułu

3 czerwca 2017 r. w sali widowiskowej GOKSiR odbył się gminny konkursu pt. „Mam pasje”. Organizatorami konkursu była Młodzieżowa Rada Gminy Niedrzwica Duża II kadencji. Celem konkursu było nie tylko umożliwienie prezentacji swoich pasji, rozwijanie zainteresowań, ale również promocja alternatywnych form spędzania czasu wolnego. Konkurs skierowany był do młodzieży w wieku 12 – 18 lat z terenu gminy Niedrzwica Duża, która chciała zaprezentować swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent. Do udziału w rywalizacji zgłosili się zarówno wykonawcy indywidualni, jak i grupy prezentujące swój talent.

Jury w składzie: pan Adam Kuna – Wójt Gminy Niedrzwica Duża, pan Łukasz Samolej – Radny Gminy, pani Ewa Niezgoda – opiekun MRG, Gabriela Woś – Radna MRG, miało trudne zadanie, bo – jak sami później przyznali – uczestnicy urzekli ich wspaniałymi występami. Pierwsze miejsce zajęła Laura Łabiga z Krężnicy Jarej, która zachwyciła wszystkich wspaniałym śpiewem oraz grą na skrzypcach utworu pt. „Wspomnienia” z filmu „Dzieci z Bullerbyn”. W rytmie latynoamerykańskiej cha–chy drugie miejsce wytańczyli Wiktoria Hawrył i Jakub Gałat z Niedrzwicy Dużej. Śpiewająco na trzecie miejsce wskoczyła Alicja Malec z Krężnicy Jarej z piosenką pt. „Let it go” James Bay’a wraz
z akompaniującym jej na gitarze Pawłem Kasprzakiem. Spośród 11 programów jury wyróżniło jeszcze Natalię Kurowską z Niedrzwicy Dużej, która zagrała na ukulele
i zaśpiewała skomponowana przez siebie piosenkę pt. „ Don’t grow up, please” oraz Faustynę Łabigę z Krężnicy Jarej – za profesjonalne wykonanie piosenki  LP  pt. „Lost on you”.
W konkursie udział wzięły także indywidualnie: z Krężnicy Jarej  Antonina Matysek
z piosenką Katie Melua pt. „Nine million bicycles” i Karolina Moryl z utworem
pt. „Amnesia” zespołu 5 Seconds of Summer oraz z Niedrzwicy Kościelnej  Olga Janczak, która zagrała  na pianinie utwór J.S. Bacha pt. „Preludium c–moll”. Niedrzwicę Dużą reprezentowały w duecie: Gabrysia Kidaj (akompaniament gitarowy do piosenki „Krajka”)
i Patrycja Rusinek (wokal), Natalia Suchora i Agnieszka Niezgoda (wykonanie utworu Natalii Nykiel pt. „Error”) oraz w kwartecie: Urszula Kosidło, Zuzanna Figiel, Martyna Kowalczyk, Pola Kidaj (śpiew i układ taneczny do utworu pt. „Spełniaj marzenia”
z repertuaru Jeremi & Artur, Sylwia Przybysz, Sylwia Lipka).

Konkurs pozwolił na odkrycie wielu różnorodnych talentów nie tylko uczestników konkursu, ale i radnych młodzieżowych, którzy podczas przerwy na naradę jury prezentowali swoje pasje. Wśród nich nie zabrakło śpiewu (Justyna Sprawka, Patrycja Gadziak, Maciej Sidor, Jakub Brzeziński w utworach  pt.: „O mnie się nie martw” Margaret oraz „Przyjdzie taki dzień” z repertuaru Kasi Popowskiej) i tańca (Dominik Bielecki zaprezentował układ taneczny do utworu „Uptown Funk” Marka Ronsona).

Gratulacje i podziękowania za udział wszystkim uczestnikom konkursu złożył pan Adam Kuna, zaś dyplomy i nagrody wręczyli Dominik Bielecki i Jakub Brzeziński oraz pani Ewa Niezgoda. O piękną oprawę imprezy zadbały Paulina Polaczek i Justyna Sprawka,
a obsługą nagłośnienia zajął się zaprzyjaźniony z MRG Maciej Pietraś. Należy dodać,
że imprezę uwieczniła na zdjęciach Julia Łabiga. Nad przebiegiem zdarzenia czuwała opiekunka MRG.

                      Młodzieżowa Rada Gminy Niedrzwica Duża II kadencji

Mam pasje 2017

Liczba wyświetleń: 1401
wstecz do góry © 2012 Gmina Niedrzwica Duża. Wszelkie prawa zastrzeżone.
fb