A A A
r.
Imieniny:

Na skróty

 

Aktualności

II Charytatywny Bieg Patriotyczny – 11 listopada 2017 g. 12:00

Zdjęcie Artykułu

Po raz kolejny Wójt Gminy Niedrzwica Duża oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej zapraszają mieszkańców gminy oraz wszystkich pasjonatów biegania do udziału w II Charytatywnym Biegu Patriotycznym w Święto Niepodległości – 11 listopada 2017 roku. Startujemy o 12:00.

Startujemy w samo południe spod Cmentarza Wojennego z I Wojny Światowej. Tym razem spotykamy się w Niedrzwicy Kościelnej, na ul. Piłsudskiego, przy mogile – kopcu usypanej równo 100 lat temu w 1917 roku. W okolicy kopca przygotowane zostaną miejsca parkingowe, dla osób które zdecydują się przybyć samochodami. Pobiegniemy trasą o dystansie 5 km ulicami: Czwartaków, Legionową, Topolową i Piłsudskiego.

 

Chcemy w ten sposób oddać hołd wszystkim poległym rodakom walczącym w różnych armiach w czasie I Wojny Światowej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości 99 lat temu – 11 listopada 1918 roku.

Jednocześnie mając świadomość, że patriotyzm oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności społecznością oraz, że wynika on z poczucia więzi społecznej i emocjonalnej z narodem, kulturą, tradycją oraz przodkami i opiera się na poczuciu lojalności wobec społeczności chcemy po raz kolejny włączyć się w pomoc mieszkance naszej gminy Weronice Przybycień. Cieszymy się, że nasze wspólne akcje na rzecz Matuszka Mianowanego pozwoliły na zebranie pełnej kwoty środków potrzebnych do przeprowadzenia zagranicznej operacji serca. Teraz znów chcemy zwrócić się ku Weronice.

Weronika  jest naszą koleżanką zarówno ze Szkoły Podstawowej w Sobieszczanach, jak i z Gimnazjum w Niedrzwicy Kościelnej. W tym momencie studiowałaby na III roku transportu na Politechnice Lubelskiej, gdyby nie to, że 26 stycznia ubiegłego roku na uczelni źle się poczuła. Jak się okazało doznała udaru mózgu. W celu ratowania życia Weroniki konieczna stała się wówczas operacja, której konsekwencje neurologiczne pozostają w dalszym ciągu bardzo poważne. Weronika stale wymaga długotrwałej i bardzo kosztownej, profesjonalnej rehabilitacji neurologicznej wraz z zabiegami w komorze hiperbarycznej.

W związku z tym organizujemy zbiórkę środków na rehabilitację Weroniki. Wpisowe w wysokości 20 zł przyjmowane będzie od uczestników biegu na stracie. Możliwa jest również wpłata na rachunek bankowy 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 prowadzony przez Fundację Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” z tytułem: „649 pomoc dla Weroniki Przybycień”.

Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych bez względu na wiek i kondycję fizyczną, przewidujemy możliwość przebiegnięcia, przemaszerowania, przespacerowania, a nawet przejechania rowerem tej malowniczej trasy. W tej akcji nie liczy się wynik i zajęte miejsca, ale udział i budowanie wspólnoty w duchu patriotycznym.

Liczba wyświetleń: 1401
wstecz do góry © 2012 Gmina Niedrzwica Duża. Wszelkie prawa zastrzeżone.
fb