A A A
r.
Imieniny:

Na skróty

 

Aktualności

Jubileusz 60-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Krężnicy Jarej

Zdjęcie Artykułu

W dniu 9 września 2017 roku odbył się jubileusz 60-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Krężnicy Jarej połączony z uroczystym wręczeniem jednostce nowego sztandaru. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym pod wez. św. Floriana w Krężnicy Jarej. Po mszy świętej nastąpił przemarsz pododdziałów pod budynek remizy, gdzie komendant gminny Robert Bielecki złożył meldunek członkowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Lublinie Sławomirowi Zygo. Następnie nastąpił przegląd pododdziałów i pozdrowienie przybyłych na uroczystość strażaków, dokonano uroczystego podniesienia flagi państwowej i odegrano hymn państwowy.

W dalszej części uroczystości nastąpiło odczytanie kroniki i odznaczenie druhów strażaków. Główną częścią uroczystości było przekazanie ufundowanego przez wspólnotę wiejską i radę sołecką sztandaru dla jednostki OSP, który został przekazany przez członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Krzysztofa Hetmana.

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości głos zajęli zaproszeni goście, gratulowali jednostce jubileuszu i przyznanych strażakom odznaczeń. W załączeniu adresy okolicznościowe

 

Adresy okolicznościowe - Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP

Adresy okolicznościowe - Prezes Zarządu OW ZOSP RP

 

 

 

 

Jubileusz 60-lecia OSP w Krężnicy Jarej

Liczba wyświetleń: 916
wstecz do góry © 2012 Gmina Niedrzwica Duża. Wszelkie prawa zastrzeżone.
fb