A A A
r.
Imieniny:

Na skróty

 

Aktualności

Lekcja demokracji w Sejmie

Zdjęcie Artykułu

15 marca 2018 r. dzięki zaproszeniu Pana Posła Jana Łopaty. Młodzieżowa Rada Gminy Niedrzwica Duża oraz przedstawiciele Samorządów Uczniowskich ze wszystkich szkół naszej gminy zwiedzało gmach Sejmu RP oraz uczyło się historii polskiego parlamentaryzmu w 100-lecie odzyskania niepodległości.

 

 

 

 

Wycieczka do Warszawy była nagrodą dla najbardziej aktywnej młodzieży z terenu naszej gminy, za zaangażowanie w życie szkolne i pozaszkolne. Czterdziestu czterech uczniów miało okazję zwiedzić kompleks sejmowy pod opieką Pani Przewodnik z Wszechnicy Sejmowej. Uczniowie zapoznali się z historią polskiego parlamentaryzmu oraz sylwetkami najważniejszych postaci, które 100 lat temu odegrały rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Zwieńczeniem wizyty w Parlamencie był obiad w restauracja sejmowej.
Transport, zwiedzanie sejmu oraz obiad w sejmowej restauracji ufundował naszej młodzieży Poseł Jan Łopata, któremu składamy serdecznie podziękowania.

Drugą częścią wycieczki była sponsorowana przez naszą gminę wizyta w Centrum Nauki Kopernik, a także pokaz 3D w planetarium Kopernika. Szczególnie ten ostatni punkt zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Wizyta na Marsie, zakończyła wizytę w stolicy. Z przerwą na kolację z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Warszawy

 

Młodzieżowa Rada Gminy
Niedrzwica Duża


 

 

Lekcja demokracji w Sejmie

Niedrzwicka młodzież w Sejmie RP

Liczba wyświetleń: 1432
wstecz do góry © 2012 Gmina Niedrzwica Duża. Wszelkie prawa zastrzeżone.
fb