A A A
r.
Imieniny:

Na skróty

 

Aktualności

Rozpoczynamy budowę szkoły

Zdjęcie Artykułu

24 kwietnia Wójt Adam Kuna podpisał z firmą EKBUD sp. z o.o. umowę na budowę nowego budynku Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej. Koszt realizacji inwestycji to 8 606 024,95 PLN. Prace budowlane ruszą jeszcze w tym miesiącu. Termin zakończenia inwestycji zgodnie z podpisaną umową to 20 grudnia 2019 roku, jednak wykonawca deklaruje chęć zakończenia robót przed wakacjami 2019 roku. Mamy więc nadzieję, że od pierwszego września 2019 roku rozpocznie się nauka w nowej szkole.

 

 

Powierzchnia zabudowy nowego obiektu wyniesie 985 m2, a kubatura 9996 m3. Zaprojektowano 4 kondygnacje, w tym jedną częściowo podziemną. W budynku funkcjonować będzie 13 sal lekcyjnych, w tym 3 z zapleczem, biblioteka z czytelnią, świetlica, pokój nauczycielski i kilka mniejszych pomieszczeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania szkoły.

Koncepcja zagospodarowania budynku zakłada, by do szkoły podstawowej z zatłoczonego przedszkola w przyszłości przenieść klasy „zerówki”. Tak więc z pewnością wszystkie sale zostaną efektywnie wykorzystane.

 

 

Liczba wyświetleń: 889
wstecz do góry © 2012 Gmina Niedrzwica Duża. Wszelkie prawa zastrzeżone.
fb