A A A
r.
Imieniny:

Na skróty

 

Aktualności

Segregacja śmieci - zmiany od 1 listopada 2017

Zdjęcie Artykułu

W związku z wejściem w życie dnia 1 lipca 2017 r., rozporządzenia ministra środowiska w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów informujemy, że na terenie naszej gminy do dnia 31 października 2017 r., zasady segregacji odpadów tzw. frakcji suchej nie ulegają zmianie.

 

 

 

 

Sytuacja ta wynika z z § 6 ust 3 Rozporządzenia, w którym przewidziano możliwość prowadzenia segregacji odpadów na terenie gminy na dotychczasowych zasadach do czasu trwania umowy z wykonawcą usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych wyłonionego przez gminę. Nasza gmina posiada aktualną umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z firmą Ekoland Sp. z o.o. ważną do dnia 31.10.2017r.

Segregacja odpadów po tej dacie będzie musiała być prowadzona przez mieszkańców w podziale na frakcje:

  • papier,
  • szkło,
  • metale + tworzywa sztuczne,
  • odpady ulegające biodegradacji.

 Nowe zasady segregacji będą obowiązywały od 1 listopada 2017 r.


Przed wprowadzeniem zmian będziemy Państwa informować o sposobie segregacji odpadów na terenie naszej gminy.

Liczba wyświetleń: 1085
wstecz do góry © 2012 Gmina Niedrzwica Duża. Wszelkie prawa zastrzeżone.
fb